«Ақмола облысы білім басқармасының  Жарқайың ауданы бойынша  білім бөлімі Державин қаласының Ақпан Үкібаев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа имени Акпана Укубаева города Державинск отдела образования по Жаркаинскому району управления образования Акмолинской области»     

СоцСети

https://www.facebook.com/a.ukubaev  

https://www.instagram.com/akpanykubaev2/

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Қазақстан тарихы

20.04.2017

10 сынып

Қазақстан тарихы

Тақырыбы

Қазақ

хандығының құрылуы және нығаюы

 

Мақсаты

Қазақ хандығының қалай

қалыптасқаны, құрылуы мен нығаюы туралы толық мәлімет алу.

 

Жалпы мақсат

Тақырыпты 

түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа

деген қызығушылығын арттыру

Күтілетін

нәтиже

Оқушыларды шығармашылық қабілеттерін жетілдіру

және олардың жан -жақты жұмыс істей білу дағдыларын одан әрі дамыта білді;

7 модульдің

қолданылуы

АКТ”, “Оқыту мен

оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін  бағалау

және оқуды  бағалау”, “Сыни тұрғыдан

ойлауға үйрету”,  “Оқытуды басқару және

көшбасшылық”.

 

Қолданылатын

әдіс-тәсілдер

«Тарихи даталар», « Венн диаграммасы»,  карта мен жұмыс, бағытталған

сұрақ. «Блум» таксаномиясы

Қолданылатын

ресурстар

Флипчарт, маркерлер,  интер белсенді

тақта, стикерлер, оқулық

Ұйымдастыру

кезеңі

 

 

 

 

 

  Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың

келген-келмегендерін түгендеймін.

Топқа бөлу

Қалай отыратындықтарын түсіндіремін.

Мұғаліммен сәлемдеседі.

Сыныптың топ басшысы жоқтарды айтады.

Түрлі түсті қағаздарды алып сол бойынша топ құрып орындарына отырады.

 

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білу

Қазақ халқында үш жүз қалай бөлінген ?

ауызша сұрау

Үйге берілген тапсырманы әр

топқа сұрақ қою арқылы диалогқа түсіру

Слайда үй тасырмасын қайталауға сұрақтар жасалып,

интерактивті тақтада көрсетіледі.

Мұғалім берген тапсырманы орындау слайдта жазылған

барлық қайталау сұрақтары мен тапсырмалар интерактиті тақтамен беріліп, әр

топ өз білгендерін, білетіндерін сыни тұрғыдан ойлау арқылы нақты дәлелдермен

жауап береді

Түсіну

Топпен жұмыс

Әр

топқа жеке тақырыпшалар беріледі

 

Оқушыларға жеке тақырыпшаларды бөлу .

Тақырыпшалар  туралы

нақты фактілерге тоқталады, мағанасын түсіндіреді, талдайды

Қолдану

«Даталар сөйлейді»   әр

топқа жеке даталар беріледі

Тақтада 4 топқа тақырыпқа сай  даталар беріледі. Сол жылдары қандай елеулі

оқиғалар болғаның дәлелдеу керек

 

Оқушылар оқулық және дәптермен жұмыс жасайды. Топта талқылайды.

Талдау

Топпен жұмыс 

1-топ «Қазақ хандығы құрылған

аймақ» картамен жұмыс

2-топ «Орта ғасырлардағы

мемлекеттер»  картамен жұмыс

3-топ «Венн диаграммасы», «Алаш

мыңы», «Тарихи и Рашиди»

4-топ «Тарихи тұлғалар»

 

Топтарға жаңа тақырып бойынша   Кітаппен 

жұмыс атқару үшін әр топқа кітаптағы тапсырмалармен  жұмыс істеуді тапсыру, мағанасын талдау

Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты

жауап беру. Кітаптағы тапсырмаларды 

топпен біргіп жұмыс істейді, талқылайды, зерттейді.

Жинақтау

Тест

 

 

Интер белсенді

тақтадан тест тапсырмасы беріледі.

Жеке орындау

Бірі – бірін тексеру

Бағалау

Өзін-өзі

бағалау (2 мин)

 

Бағалау парақшасы арқылы

Өзін өзі топ басшысы бағалайды

Рефлексия

INSERT

1.Білемін

2.Мен үшін жаңа

3.Білгім келеді

 

Оқушыларға кеспелер таратылады

Оқушылар осы тақырыпқа дейін

не білгенің ,не үйренгенің және не білгісі келетінің жазады.

 

 

 

 

 

Просмотров: 353


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст