Әдебиеттік оқу 2 сынып |
Уақыты: |
Кабинет: |
Мұғалім: Найзабекова Раушан Тауекелкызы | |
Сабақтың атауы |
Жеті қазынаның бірі | |||
Сілтеме |
Әдебиет оқулығының әдістемесі | |||
Сабақтың жабдығы |
Постер, маркерлер, желім, смайликтер, стикерлер , формат А-3 | |||
Мақсаты |
Жеті қазына ұғымы туралы білім алады, шығарма мазмұнын түсініп, шығармашылыққа қалыптасады Жеті қазына туралы түсінік алды, шығарма мазмұнын толыұ игерді,әр түрлі шығармашылық тапсырмалар орындады | |||
Оқыту нәтижесі | ||||
Топқа бөлу |
Сынып оқушылары үш түрлі фигуралар көмегімен 3 - топ болып бөлінеді. | |||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||
Ынтымақтастық атмосферасы |
Психологиялық дайындық. Екі көзің не үшін керек? Жақсыларды көру үшін. Екі құлағың не үшін керек? Ақыл кеңес тыңдау үшін. Екі қолың не үшін керек? Елге көмек беру үшін. Екіаяғың не үшінкерек? Туғанжерге қайту үшін!- |
Оқушылар мұғаліммен қосылып тақпақты айтады | ||
Үй тапсырмасын сұрау
|
Түсінігін сұрау Кубизм әдісі бойынша әр топқа сұрақтар қойылады 1.Қазақтың қандай дәстүрі туралы айтылған? 2.Баланың аты кім? 3. «Дөнен» сөзінің мағынасын айт 4.Алпамыстың атасы кім?
| |||
Қызығушылықты ояту |
7 санына байланысты қандай ұғымдарды білесіңдер? Мұғалімнің қорытынды сөзі: 7 саны қазақ халқында киелі сан болып есептелінеді, өйткені ол 7 ата, 7 қазына ұғымдарымен байланысты.Жеті атаны атату. | |||
Мағынаны тану
|
Тақырыпты хабарлау Сабақ мақсатын шығару Оқушылармен бірлесе отырып бағалау критерилерін құру Оқулықпен жұмыс. 1.Сөздікпен жұмыс. Аластату- қуып жіберу Құйрық үзу – араласпай, қатынаспай кету 2.Топпен жұмыс: Шығарманы бөлімге бөліп, үш топқа бөліп беру. 5 мин. Өткен соң әр топ түсінігін айтады Әр топқа сұрақ- тапсырма беріледі 1 топ. Түлкінің сөзін тауып оқы
2 топ. Иттің жауабын тап. 3 топ. Қорытынды ойды тауып оқып бер.
| |||
Сергіту сәті |
Иiлiп оңға бiр, иiлiп, солға бiр. Жаттығу жасаймын. Оң аяқ, сол аяқ, оң аяқ , сол аяқ Жаттығу оңай-ақ.
|
Оқушылар сергіп алады
| ||
|
Постермен жұмыс: Әр топ өздеріне берілген шығарма кейіпкерлерін суреттеп «Ой шақыру» әдісі бойынша постер толтырады
|
| ||
Ой толғаныс |
Шығармашылық тапсырма: 1-топ
Жануарлар туралы жұмбақтар жинақтау 2-топ Жануарлар туралы ертегі құрастыру 3-топ «Ит- адамның досы» эссе жазу Сұрақ – жауап: 1.Шығарма неге « Жеті қазынаның бірі» деп аталған? 2. «Қазына» дегенді қалай түсінесіңдер? 3.Арыстан неге итті қуып жіберді? Бейнекөрініс «Жеті қазына» | |||
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы 45-46 бет оқу, дәптердегі тапсырманы орындау
|
Күнделіктеріне жазады | ||
Бағалау |
Бағалау парақшаларын толтыру. Смайликтер арқылы кері байланыс орнату
| |||
НайзабековаРаушанТауекелқызы
2 «а» сынып мұғалімі
Жарқайың ауданы
А.Үкібаев атындағы орта мектебі